Pochod za život, juvenilná justícia a iné hystérie

Autor: Juraj Draxler | 21.9.2013 o 22:18 | (upravené 22.9.2013 o 0:44) Karma článku: 11,73 | Prečítané:  7647x

Hnutie Prolife. Nechápem, načo sa s nimi vôbec niekto zdĺhavo baví, špeciálne, keď spustia tie svoje zmätené kvázi vedecké nezmysly.

Čo sa biológie týka, je vec pomerne jasná. Žena zvyčajne tvorí pomerne veľa zárodkov, no len niektoré sa ujmú a prerastú do štádia, keď začne byť tehotenstvo znateľné. Telo matky jednoducho veľmi rýchlo tie menej životaschopné zárodky samo zničí*. Vieme to pomerne jednoducho, napríklad z pokusov na zvieratách.

Podľa definície prolifeistov je tak telo každej matky masovým vraždiacim nástrojom. Reálne to však tak žena nevníma, pretože o danom procese zvyčajne ani nevie.

Iste, v nejakom štádiu už je zárodok taký veľký a vyvinutý, že ho nemožno ignorovať ako zárodok človeka. Kedy sa to udeje? Na to jednoducho nie je nijaký exaktný návod, musí sa to neľahko definovať na základe istej spoločenskej dohody, zvážiac biologický a právny kontext.

Ak by hnutie proti potratom malo pozitívne posolstvo, naozaj bojovalo za rodinu či posilňovalo ľudí vo viere v život mimo plytkostí moderného života, nič by som proti nemu nemal, sám nie som fanúšik klišé konzumného liberalizmu.

Bohužiaľ je to ale taká zmätená zmes bigotného katolicizmu a americkej postindustriálnej náboženskej agresivity.

Prolife sa navyše práve v týchto dňoch značne prekrýva s konšpirátorskými teóriami o „juvenilnej justícii". To sú rôzne tvrdenia o tom, že v západnej civilizácii vlády naschvál berú rodičom deti, aby tak rozbíjali tradičnú rodinu. Vrchol to dosiahlo vo výpovedi jednej Rusky predtým žijúcej v Nórsku. Vláda v Nórsku podporuje pedofíliu v rámci rodiny a kto sa nepodrobí, tomu deti odoberú. A takto to postupne začínajú praktizovať aj ostatné európske krajiny. Preklad dotyčného článku čulo putuje aj slovenskými internetovými kanálmi.

Príbeh sa pritom dá racionálne vysvetliť. V Nórsku sú úrady naozaj mimoriadne aktívne, úrad na ochranu detí (Barnevarn) má dokonca trochu strašidelnú povesť. Ak niečo nezodpovedá štandardom, prichádza intervencia, prísny dohľad nad rodinou, príkazy, ako dieťa vychovávať. Ale Severania sú proste takí (aj Švédi, Dáni a Fíni), je to ich tradícia. S konšpiráciou proti dobrým, tradične rodinne založeným pravoslávnym cudzincom to nič nemá.

Podobne v Británii. Médiá si pred časom zgustli na drastickom prípade utýrania dieťaťa v rodine (prípad Baby P). Pracovníci príslušného sociálneho úradu boli dosť prísne potrestatní, pretože údajne zlyhali. Reakciou je, že dnes pracovníci sociálky proste intervenujú hneď, ako majú nejaké podozrenie. Ale vedie to ku konšpiráciám. Aj na Slovensku už dávnejšie kolovali zvesti o tom, ako takto britská sociálka v spolupráci so súdmi údajne obchoduje so slovenskými deťmi, no a inde to živí tie príbehy o temnej „juvenilnej justícii". Angažuje sa Matica slovenská, príbehy na Facebooku agilne zdieľa jeden z poslancov Jednoduchých ľudí, zboku sa pridáva Pospolitosť.

Prajem príjemný pochod.

 

*V prvých týždňoch tehotenstva napríklad vzniká až trikrát viac mužských zárodkov ako ženských. Ako to, že sa nerodí trikrát viac mužov? Práve preto, že tie mužské zárodky sú väčšinou málo životaschopné a organizmus matky ich "vyradí".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Oplatí sa nechať zaočkovať dieťa?

Prečo je správne podať vakcíny aj deťom.


Už ste čítali?