No sex, thank you, we are Japanese

Autor: Juraj Draxler | 29.4.2008 o 17:09 | Karma článku: 9,11 | Prečítané:  3240x

Výber článkov zo svetovej tlače.

 

Sodoma-Gomora: guvernér Bank of England kritizuje odmeňovanie v londýnskej City. Príliš vysoké platy vraj lákajú do finančného sektora príliš veľa talentovaných mladých ľudí, hoci krajina potrebuje, aby išli aj do iných častí ekonomiky. Poondiaty komunista!

http://www.guardian.co.uk/business/2008/apr/29/executivesalaries.bankofenglandgovernor

Nie je sám. Richard Lambert, šéf Konfederácie britského priemyslu, tiež napadol systém odmeňovania medzi finančníkmi. Tentokrát s tým, že vraj prémie sú vyplácané za krátkodobé „úspechy" a z veľkej časti je práve tento systém zodpovedný za správanie, ktoré viedlo k dnešnej krízovej situácii:

http://www.guardian.co.uk/business/2008/apr/23/creditcrunch.banking

Ako často upozorňujú moji „libertariánski" či „konzervatívni" priatelia, Európa je v úpadku. O chvíľu nás zožerú pracovití Ázijci. Takí mladí Kórejci, ktorí trávia dvadsať hodín denne štúdiom, aby sa dostali na Harvard. Krásny život, odporúčam:

http://www.iht.com/articles/2008/04/27/asia/school.php

Ako na potvrdenie, šéfovia niekoľkých prestížnych britských súkromných škôl práve oznámili, že im môžu byť ukradnuté tabuľky výkonnosti škôl: dobrí ich nepotrebujú a slabým nepomáhajú. Takže nebudú poskytovať výsledky skúšok na zostavovanie výkonnostných tabuliek. Škoda, že si nenechajú poradiť od bratislavských pravicových mimovládnych organizácii (niektorých sponzorovaných britskou vládou), tie by im hneď prezradili, že výkonnostné tabuľky sú jedným z najdôležitejších prvkov tvorby dobrého školstva.

http://education.guardian.co.uk/publicschools/story/0,,2276691,00.html

Jo, ešte k tým Ázijcom. Že štvrtina japonských manželských párov máva sex menej ako raz za rok, to je už stará správa. Keby boli v posteli, nemohli by tráviť dvadsať hodín denne v továrni výrobou tamagoči, ktoré svet tak potrebuje ku svojmu šťastiu, to dá rozum. Len im to rýchle starnutie populácie nejako vadí... možno si zoberú príklad od Singapuru, druhej najvychvaľovanejšej ázijskej krajine po Hongkongu, čo sa Miltona Friedmana a jemu podobných týka. Tam v školách skúšajú deti učiť, že nielen kariéra je dôležitá, ale aj sex... presnejšie, plodenie:

http://www.iht.com/articles/2008/04/29/asia/29singapore.php

Ešte pár kúskov:

Niečo od červených ekoteroristov v IHT o svete, kde lietadlami rozvážame ovocie do supermarketov po celej planéte:

http://www.iht.com/articles/2008/04/25/business/food.php

Ako globalizácia niektorých potravinárskych sektorov prispieva k terajšej potravinovej kríze v niektorých oblastiach rozvojového sveta (budeme vyvážať langusty do Európy, nepotrebujeme ryžu):

http://www.guardian.co.uk/environment/2008/apr/23/food.ethicalliving

Aj keď, rastúce ceny potravín vyvolali peknú paniku aj v niektorých častiach USA:

http://www.guardian.co.uk/world/2008/apr/23/usa2

A ako by to nestačilo, ešte aj tí, čo si kúpili domy na obrovskom umelom ostrove v Dubaji spolu s Davidom Beckhamom sa sťažujú, že to nie je celkom ono:

http://www.guardian.co.uk/travel/2008/apr/26/travelnews

Kam sa má pracovitý milionár presťahovať, aby mal pokoj od červených médií a guvernérov centrálnych bánk a dostal tam slušné bývanie a servis?!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?